středa 24. září 2014

Sérum na řasy, které (ne)potřebuju?

V poslední době jsou séra na řasy hodně vyzdvihována, pomalu na každém blogu najdete o nich recenzi a nebo soutěž. Podle mého se přes léto v této kategorii  nemluvilo o jiné značce více než o Realash. Četla jsem na ně snad jen pozitivní ohlasy. Já tu dnes mám také jedno zlepšovátko na řasy, jedná se o méně známémý produkt, a to o séru od Inglotu.


Jak možná víte, Inglot mi je blízký a nejradši bych od nich vyzkoušela všechno. Popravdě, o tomto séru moc oficiálních informací nevím. Kupovala jsem ho v zahraničí a když jsem ho chtěla použít, tak jsem ani nevěděla jak se sérum aplikuje. Nedávno jsem ale narazila na nové stránky, které se Inglotu věnují a o séru se tam píše toto: Unikátní formule posiluje a vyživuje řasy. Poskytuje intenzivní péči, prodlužuje a vyživuje namáhané řasy. Pro nejlepší výsledek aplikujte každý večer od konečků vašich řas. Může se použít také jako báze pod řasenku. 


Sérum má obsah 7,5 ml a stojí do 400kč. Balení se mi líbí, je jednoduché a v tom je jeho krása. Aplikátor, je noční můra. Tohle je opravdu nejhorší aplikátor na řasy co jsem kdy vyzkoušela. Je to čistý tvrdý plast, bez jakýchkoliv štětin a tvarování, má pouze takové drážky ve kterých sérum ulpívá. Aplikace je stejně hrozná jako aplikátor, protože právě od něj se to odvíjí. Jelikož je tvrdý tak je velmi jednoduché si s ním oko pohmoždit. Nanést sérum na řasy je obtížné, protože by se mělo nanášet ke kořínkům řas a to pochopitelně tímto aplikátorem nejde (štěteček by byl opravdu lepší). Občas jsem na sérum svůj štěteček používala, ale je to velmi zdlouhavá aplikace a nechtělo se mi všude při cestování s sebou štěteček brát.


Konzistence je jakoby gelová a klasicky průhledná, podobná jako má sérum na řasy od Dermacolu. Dalším naprosto nepřijatelným mínusem je to, že sérum příšerně pálí v očích. Několikrát jsem se aplikátorem píchla do oka a měla jsem pocit že jsem oslepla.. Pálení přetrvávalo několik desítek minut a já nic neviděla. Sérum pálilo i když jsem ho na řasy pouze nanesla, takže si nedokážu představit, že by tohle používal někdo s citlivými oči. Používala jsem ho přes 5 měsíců v kuse, a to na řasy i obočí.


A jaký je tedy můj konečný názor? Podle fotografií výše asi poznáte, že spokojená nejsem. Výsledky nejsou zkrátka žádné. Jen jsem si prostě 5 měsíců každý den mazala oči něčím, co neskutečně pálilo a pokaždé mě to nutilo vstát z postele když jsem na aplikaci zapomněla. Avšak jedno pozitivum sérum má, na obočí funguje o něco lépe. Připadá mi, že je teď poslední dobou více husté a tmavší a to jsem na něj nepoužívala nic jiného než obvykle, takže zde by sérum mohlo fungovat. Sérum ještě prázdné nemám, ale na oči se mi ho už používat nechce, když vidím že výsledek je nulový. Takže ho dopotřebuji asi jen na to obočí.

Ve zkratce: je toto sérum je příšerné. Aplikátor je jako mučící nástroj a stejně tak úděsné je i pálení v očích, které sérum způsobuje. Výsledky jsou nulové a rozhodně to za investici nestojí. Pro mě to jsou trochu vyhozené peníze. Navíc jsem se tedy rozhodla, že od Inglotu si už žádnou pečující kosmetiku nekoupím, protože to vždy byl průser.

Zkoušeli jste nějaké séra na řasy? A jaký byl výsledek?