čtvrtek 10. října 2013

INGLOT - štětec na make up a čistič na stětce

Další návštěva Inglotu a já neodcházím s prázdnou. Tentokrát jsem si vybrala štětec na make-up, na který jsem měla zálusk už delší dobu a samozřejmě k němu i čistič na štětce který mi zaručí že štětce budou pěkně čisté. Ještě jsem si koupila další odstín č.814 rtěnky New Line, ale o tom napíšu článek v brzké době. Nikde jsem zatím článek na tento štětec a hlavně na tento brush cleaner nenašla, teda aspoň po české blogosféře, takže doufám že někomu mé zkušenosti s těmito výrobky pomohou či se budou hodit.


Dříve mi přišlo nanášení make-upu štětcem úplná zbytečnost, ale od koupi prvního štětce jsem zjistila že je to daleko jednodušší a hlavně rychlejší metoda. Do posuď jsem měla zkosený štětec od E.l.f. ze studio řady (naleznete zde) se kterým jsem byla velice spokojená, takže vlastně důvod si kupovat nový jsem neměla ale poté co se mé prsty střetly se strukturou vláken Inglotího štětce, nemohla jsem odolat... No znáte to, láska na první pohled/dotek.Vybrala jsem si štětec z nové kolekce se jménem 21T, který je určený na nanášení krémových a tekutých make-upů či korektorů.


Po vyndání štětce z papírové taštičky z prodejny, byl štětec ještě zabalen v průhledném gumovém pouzdru, na kterém bylo napsáno že je sterilizovaný a že se nesmí otvírat před prodejem. Docela mně překvapilo jak vysoké hygienické opatření mají, a jsem za to jedině ráda. Po vyndání z obalu byl na štětci ještě jeden malý obal, a to na štětinkách aby nebyly nějak rozcuchané či zničené. 
Štětec je z taklonu, což je syntetické vlákno které je velmi hladké a měkké. Používá se pro výrobu hypoalergenních vláken právě na štětce, kde nahrazuje přírodní štětiny-zvířecí chlupy. Tvrdí se že je o hodně hygieničtější než přírodní vlákna. Osobně mám radši syntetická vlákna.. hlavně díky té jemnosti a asi i kvůli pocitu že bych nepoužívala štětec z veverky :-( Tím vším jsem chtěla říct, že štětec je překrásně heboučký, kromě nanášení ranního make-upu bych byla schopná se s nim i mazlit. Další důležitou věcí je rukojeť, je celkem mohutná ale dobře padne do ruky, je myslím dřevěná+kovové spojení mezi štětinami takže hmotnost je nepatrná. Je o něco delší např. než ten zkosený štětec od E.l.f.u ale manipulace s ním je opravdu pohodlná.


Teď přichází celkem ta důležitá část, a to jak se se štětcem pracuje. Má plochý zakulacený tvar a díky tomu se bezproblémově dostane pod spodní řasy a záhyby nosu. Samozřejmě se při použití vlákna trošku spojí ale nedělají čmouhy a make-up se dá krásně do ztracena rozetřít. 
Štětci nemám co vytknout, ale možná malinké mínus bych řekla že je ta velikost-délka (19cm). Rozměr na cestování to moc není, ale myslím si že mně to ani vadit nebude, případně si s sebou vezmu ten menší od E.l.f.u.
Cena tohoto štětce se pohybuje pod 500kč, můžete ho zakoupit v prodejně Inglotu na Chodově nebo na Černém Mostě. Pokud nebydlíte blízko Prahy, je tu samozřejmě možnost koupit si ho na webu a to na stránkách Lemiky ZDE a nebo na těchto stránkách ZDE, kde je akční cena 400kč.
Ještě nakonec přikládám foto pro srovnání velikosti štětců.


A čím čistím štětce na make-up, oči, rty a obočí?


Určitě víte že brush cleaner slouží hlavně k desinfekci štětců a čištění. Já štětce myji vodou + nějakým šetrným šampónem, cca 1x týdně nebo podle toho jak moc je používám. Nedávno jsem ale někde četla že štětec na make-up by se měl mýt po každém použití, to mi ale přišlo jako blbost protože ráno opravdu nemám čas štětec řádně umýt. Takže jsem hledala jinou variantu, a proto mně napadlo si koupit tento čistič štětců od Inglotu. Mezi nejznámější patří MAC a určitě i E.l.f. svou cenovou dostupností, nemohu porovnávat protože tenhle Inglotí je můj první.


Jak jste mohli vidět už na první fotce článku, lahvička s čističem byla zabalená v bílé krabičce.
Co se týče balení, moc se mi líbí průhledné provedení protože vždy je fajn vědět kolik vám daného produktu zbývá a případně kdy je čas dojít pro další. Jednoduchý design s názvem firmy a názvem produktu, k balení sedí. Asi nejdůležitější je zde dávkování, jsem moc ráda že produkt má takovýhle rozprašovač protože je s ním dávkování opravdu snadné. Kdyby produkt měl jednoduché dávkování (takové to jen s dirkou) asi by mi to příliš nevyhovovalo takže za tento jsem moc ráda.


Parfemace je opravdu silná a někomu  by mohla vadit protože produkt obsahuje alkohol. Parfemaci bych popsala jako lékařskou desinfekci a trochu mi připomíná i odlakovač na nehty. Každopádně já s touhle parfemací nemám problém, vůbec mi to nevadí, naopak možná se mi to i líbí.
Používám ho tak že vezmu špinavý štětec, brush cleaner nastříkám na štětinky a poté vezmu papírový kapesníček a štětinky jednoduše otírám, nebo se dá také vyčistit krouživými pohyby po navlhčeném kapesníčku čističem.
Štětce na oči dokáže dobře vyčistit, takže se pak nemusíte bát že by jste na něm měli ještě původní barvu stínu a pod. Mám pocit že se štětce tímto způsobem 100% nevyčistí ale pro každodenní čištění je to výborný pomocník.
Tenhle brush cleaner mně vyšel na 200kč, zakoupení je možné v Inglotu nebo na webu ZDEZDE 


Máte někdo také zkušenosti s nějakým produktem od Inglotu? A zajímalo by mně, jak nanášíte make up?